Ako funguje online pasívny príjem – live test

ONLINE MARKETINGV úvodnom článku tohto blogu som spomínal, že sa chystám urobiť živý test pasívneho online príjmu aj s ukážkou konkrétnych čísiel. Práve odchádzam na cestovateľskú dovolenku do Indonézie na cca. 25 dní.

So sebou si beriem len mobil a tablet, aby som zostal v kontakte so svetom, rodinou a mohol priebežne kontrolovať, či všetko beží tak ako má. Počas toho času neplánujem žiadnu aktívnu činnosť. Čo sa dalo, to som sa snažil automatizovať, aby dôležité aktivity bežali aj bez mojej prítomnosti.

Keďže internetové podnikanie mám postavené na niekoľkých samostatných projektoch, pokúsim sa ich tu trochu opísať aj s reálnymi číslami, ktoré sa dajú porovnať v súčasnosti a o mesiac.

summer-2016

Affiliate marketing

Značnú časť mojich online príjmov tvorí affiliate marketing rôzneho charakteru, či už v rámci SR/ČR a tiež v zahraničí (v angličtine). Pri tomto type podnikania sa dá pomerne veľa vecí odmerať a porovnať, ale budem sa snažiť to popísať stručne.

Konkrétny príklad uvediem projekt postavený na sociálnych sieťach doplnený jednoduchým webom a využitím celosvetového affil portálu Clickbank. Tu som si postupne vybral niekoľko programov, ktoré priebežne propagujem cez Twitter, Instagram a jednouché weby. Tu samozrejme platí pravidlo, že čím väčší dosah (počet fanúšikov) a čo najlepšie zacielenie má sociálny profil, tým je úspešnosť propagácie affiliate programov vyššia. Takže hlavným zámerom je postupné navyšovanie počtu ľudí, ktorí tento sociálny profil sledujú (followers), dávajú like, share…

Na budovanie dosahu soc. profilu existujú aj rôzne online pomôcky, softwér, dokonca aj „roboti“, ktorých treba raz nastaviť a potom už viacmenej pracujú sami. Treba len občas niečo skontrolovať, doladiť, upraviť… Jeden takýto softvér používam aj ja práve na Twitter a Instagram – je to Followliker

A tu sú nejaké čísla… Aktuálny stav sociálnych profilov (instagramu som sa začal aktívnejšie venovať asi pred mesiacom a Twitteru cca pred vyše rokom) – prvé dva obrázky sú Twitter a ďalšie dva Instagram.

tw-ist

tw-btt

ig-ist

ig-btt

Aktuálny stav zárobku cez clickbank:

cb-pay

Po mesiaci sem pridám nové čísla a môžeme to porovnať.

Pre zaujímavosť ešte pridám stav slovenskej Facebookovej stránky o internetovom podnikaní (3.238 likes k 28.6.2016). Tu som si našiel na výpomoc jedného šikovného chalana, ktorý sa bude priebežne starať o jej aktualizáciu:

fb-epodnikanie

Ďalší nástroj, ktorý používam v online podnikaní je emailmarketing a využívam k tomu program Smartemailng.

Na mojich weboch zbieram kontakty pomocou výmeny emailu za nejaký zaujímavý obsah (napr. ebook) alebo sa ľudia prihlasujú na odber noviniek a tipov cez online formulár na webe. Priebežne s týmito ľuďmi komunikujem, posielam im tipy, novinky, občas nejaké zaujímavé ponuky a to samozrejme tiež aktívne prispieva k tvorbe internetového príjmu.

Aktuálne čísla zo Smartemailng-u sú tu:

se-stats

Znovu porovnáme o mesiac.

Affiliate marketing používam aj na ďalšom slovenskom webe, ktorý je zameraný na tipovanie a stávky. Ľudia sa tam bavia tipovaním zdarma len tak pre zábavu, súťažia o reálne ceny. Tým že sa na webe zobrazujú aj reklamy slovenských stávkových kancelárií, niektorí užívatelia si tam kliknú a začnú tipovať aj reálne a za sprostredkovanie klienta dostávam provízie. Aktuálne sa mi mesačné provízie pohybujú medzi 100 až 500 EUR, takže po návrate sem dám aktuálny stav.

Ďalší projekt, ktorý mi prispieva k tvorbe pasívneho príjmu je info-marketing, resp. predaj mojich e-bookov a návodov online. Tu očakávam počas leta určitý pokles, lebo ľudia skôr dovolenkujú a oddychujú. Uvidíme o mesiac, možno sa mýlim. Tu je aktuálne číslo:

fapi-06

 

Spomeniem ešte môj internetový obchod – toto síce nie je celkom pasívny príjem, lebo treba riešiť fyzické vybavovanie objednávok a zasielanie tovaru a to by som musel niekoho na ten mesiac najať. Takže som radšej využil čas dovolenky na jeho kompletnú aktualizáciu a počas toho času bude vypnutý bude na tom pracovať externý programátor. Ja budem len posielať mailom pripomienky 🙂 Takto síce prídem o cca. 250-500 € co je aktuálny mesačný zisk z jeho prevádzky, ale verím že po aktualizácii eshopu na nový lepší systém sa to rýchlo vráti a výkonnosť bude ešte vyššia.

Sú ešte aj nejaké ďalšie veci, ktorým sa príležitostne venujem, prípadne sa sem úplne nehodia alebo ma teraz nenapadli, takže to ukončím asi tým, že som sám zvedavý ako to o mesiac bude vyzerať, keď sem budem dopĺňať aktuálne čísla po dovolenke.

Tento článok som napísal posledný večer pred odchodom, takmer som to nestihol, lebo bolo stále niečo čo prišlo do cesty a bolo to treba okamžite riešiť, lebo zajtra z lietadla by to už nešlo.

Želám krásne a profitabilné leto 🙂