Ako funguje online pasívny príjem – vyhodnotenie

DIGITAL MARKETING - vyhodnotenieAko dopadol môj živý test online pasívneho príjmu? Poďme sa na to pozrieť čo sa udialo za posledný mesiac, pokým som bol na cestovateľskej dovolenke v Indonézii. Ako som sľúbil, uvediem tu aj konkrétne čísla, ktoré sa dajú porovnať “pred a po”.

So sebou som mal len mobilný telefón a tablet, aby som bol v kontakte so svetom, rodinou a mohol občas skontrolovať, či všetko beží tak ako má. Počas toho času som nevyvíjal žiadnu aktívnu činnosť. Čo sa dalo, to som sa snažil automatizovať ešte pred odchodom, aby dôležité aktivity bežali aj bez mojej prítomnosti.

Než sa pustíme do samotného vyhodnotenia jednotlivých projektov, ktoré mi generujú príjem na internete, pripájam sem aj jeden foto-pozdrav s pár zábermi. Bolo skutočne veľmi ťažké vybrať len pár fotiek, lebo som ich za ten čas stihol urobiť vyše 1200 a pár desiatok videí. Zážitkov mám na rozdávanie a určite si niečo podobné znovu rád zopakujem 🙂

leto 2016

Aby som tu zbytočne neopakoval veci spomenuté v pôvodnom článku publikovanom pred odchodom na dovolenku, odporúčam aby ste si ho najprv prečítali a potm sa vrátili späť k tomuto vyhodnoteniu.

Affiliate marketing + sociálne siete

Ako som už spomínal, značnú časť mojich online príjmov tvorí affiliate marketing rôzneho charakteru, či už v rámci SR/ČR a tiež v zahraničí (v angličtine). Pri tomto type podnikania sa dá pomerne veľa vecí odmerať a porovnať.

Pri affilate marketingu používam propagáciu cez tematicky zamerané weby a tiež sociálne siete: Facebook, Twitter a Instagram. Tu samozrejme platí pravidlo, že čím väčší dosah (počet fanúšikov) a čo najlepšie zacielenie má sociálny profil, tým je úspešnosť propagácie affiliate programov vyššia. Takže hlavným zámerom je postupné navyšovanie počtu ľudí, ktorí tento sociálny profil sledujú (followers), dávajú like, share…

Teraz si porovnáme počty sledovateľov (Followers), ako sa zmenili (narástli) za posledný mesiac. Prvý obrázok je vždy pôvodný stav (pred dovolenkou) a druhý je aktuálny (v čase písania tohto článku).

  • Twitter profil 1

tw-ist

twitter-ist-2


  • Twitter profil 2

tw-btt

twitter-btt-2


  • Instagram profil 1

ig-ist

instagram-ist-2


  • Instagram profil 2

ig-btt

instagram-btt-2


Pôvodný a aktuálny stav vyplatených provízií cez Clickbank:

cb-pay

=============================

clickbank-pay-2

  • Pôvodný stav vyplatených provízií bol $2329,13 a aktuálny je $3098,84 čo predstavuje príjem: $769,71

A ešte stav slovenskej Facebookovej stránky o internetovom podnikaní (3.238 likes k 28.6.2016). Tu som si našiel na výpomoc jedného šikovného chalana, ktorý sa priebežne stará o jej aktualizáciu a nové príspevky. Aktuálny stav je 3.251 likes… nárast o +13 (bez platenej reklamy a bez významnejšej aktivity).


Veľmi efektívny nástroj, ktorý používam v online podnikaní je emailmarketing a využívam k tomu program Smartemailng.

Na mojich webstránkach zbieram kontakty hlavne formou výmeny emailu za nejaký zaujímavý obsah (ebook) alebo sa ľudia sami prihlasujú na odber noviniek a tipov cez online formulár na webe. Priebežne s týmito ľuďmi komunikujem, posielam im tipy, novinky, občas nejaké zaujímavé ponuky a to samozrejme tiež aktívne prispieva k tvorbe internetového príjmu.

Čísla zo Smartemailng-u sú tu:

se-stats

***********************

emailmarketing-stats-2

… pribudlo 72 nových kontaktov


Affiliate marketing používam aj na ďalšom webe, ktorý je zameraný na tipovanie a stávky. Ľudia sa tam bavia tipovaním zdarma len tak pre zábavu, súťažia o reálne ceny. Tým že sa na webe zobrazujú aj reklamy slovenských stávkových kancelárií, niektorí užívatelia si tam kliknú a začnú tipovať aj reálne a za sprostredkovanie klienta dostávam provízie.

  • Takže takto to dopadlo… 🙂

f-affil_2


Ďalší projekt, ktorý mi prispieva k tvorbe pasívneho príjmu je info-marketing, resp. predaj mojich e-bookov a návodov online. Tu som očakával počas leta určitý pokles, lebo ľudia skôr dovolenkujú a oddychujú. Nakoniec sa ale moje očakávania nepotvrdili a výsledok je ešte o niečo lepší ako minulý mesiac.

fapi-06

***********************

infoprodukty-fapi-2

 


Rekapitulácia

Výsledok po spočítaní všetkých aktivít, ktoré bežali takmer na “automat” počas celého mesiaca mojej dovolenky sú celkom príjemné a reálne dokumentujú, že na internete sa skutočne dá vytvoriť príjem, ktorý môže byť generovaný aj bez vašej sústavnej aktivity.

A to ešte treba reálne zobrať do úvahy, že tento test prebiehal v čase letných dovoleniek a prázdnin (júl 2016), kedy väčšina ľudí, biznisov a podnikaní funguje tak na 30-50%, snáď len s výnimkou služieb v oblasti cestovného ruchu a taktiež to bolo počas mojej dovolenky, keď som nič aktívne nerobil 🙂

  • Nové kontakty na sociálnych sieťach spolu: 965
  • Nové emailové kontakty: 72
  • Dokumentovaný zárobok 1801 € + ďalších cca 300 € z iných menších affiliate projektov a eshopu, čo som tu ani nespomínal (eshop prebehol kompletnou rekonštrukciou a spustil som ho 5 dní pred mojim návratom).

Samozrejme samo sa to nestane zo dňa na deň a je potrebné aktívne sa venovať hlavne rozbehnutiu konkrétnych projektov, postupom času tieto projekty už dokážu fungovať len s vašim minimálnym úsilím a pritom ich výnosnosť môže naďalej rásť.  Ak máte akékoľvek otázky alebo tipy na ďalšie spôsoby tvorby pasívnych príjmov neváhajte ma kontaktovať alebo sa o to podeliť v komentároch.