Štart môjho blogu je tu!

Áno, je to TU … môj BLOG !

môj blogPo viacerých Vašich mailoch, správach a žiadostiach nadišiel už asi ten správny čas, začať písať blog 😀 . Budem tu teda zdieľať moje vlastné skúsenosti, tipy, postupy, pomôcky a návody, ktoré osobne používam v tvorbe, budovaní a udržiavaní môjho online podnikania.

Doteraz som sa viacmenej venoval hlavne aktivitám na svojich niekoľkých weboch, eshope, budovaniu profilov na sociálnych sieťach, affiliate a email-marketingu, ale zatiaľ som nemal svoj blog!

V hlave ho nosím už niekoľko mesiacov, ale stále bolo mnoho iných vecí, ktoré sa zrazu vyskytli, keď už som sa chystal napísať prvé riadky. A ono to tak asi v živote stále chodí, že kým si nepoviete A DOSŤ! a nepustíte sa do AKCIE IHNEĎ, tak už za dverami čaká ďalšie prekvapenie, ktoré vás zase pribrzdí, alebo otočí vašu pozornosť iným smerom…  Takže teraz je to tu – prvý článok blogu!

Než som sa prepracoval k tomu, aby ma internet plnohodnotne finančne živil a zabezpečoval mi 100% mojich príjmov, prešiel som si aj podnikaním v sieťovom marketingu (resp. MLM) a aj klasickým zamestnaním v režime pracovnej doby “od – do” za normálny plat, dovolenku, stravné lístky a pod. 😀 Niečo viac o mne si môžete prečítať tu.

Teraz sa už na tým obdobím naberania reálnych “pracovných” a životných skúseností musím len usmievať, aké som mal vtedy predstavy o budovaní mojej kariéry, “stabilnom pracovnom mieste” a istote v zamestnaní. Netvrdím že pracovať klasickým spôsobom za mesačný plat je cesta bez perspektívy, ale ak nemáte vo svojich vlastných rukách to, kam sa môžete prepracovať, alebo aký vysoký zárobok môžete dosiahnuť a za aké vynaložené úsilie, stále bude Vaša kariéra limitovaná niekym iným a nie len VAMI osobne!

Čo je vlastne podnikanie na internete?

V tomto úvodnom článku uvediem môj pohľad na hlavné princípy podnikania na internete a prečo ma to baví. Rozlišujem tri pohľady na online podnikanie:

  • Doplnok k bežnému podnikaniu – Toto je asi najčastejšia forma, ako je internet využívaný v biznise. Firmy alebo podnikatelia majú svoje “offline” aktivity v rôznych oblastiach a internet využívajú prevažne ako marketingový a komunikačný kanál, majú svoje webstránky, sociálne profily a pod. No väčšinou tu nemajú aplikovanú konkrétnu stratégiu a postupy, ktoré by im aktívne a automatizovane prinášali nových klientov, zákazky a peniaze z internetu.
  • Aktívna práca na internete – Tu sa jedná už o cielené aktivity na internete, kde väčšina činností a služieb je online. Môžete mať internetový obchod a predávať tovar alebo služby, programovať, vytvárať weby, grafiku, aplikácie pre mobily, robiť online poradenstvo, vzdelávanie atď. Dá sa povedať, že je to v podstate práca ako každá iná, len je vykonávaná na internete, pre internet alebo cez internet. Ale ak do práce neprídete, tak ani peniaze vám neprídu… ani z internetu 🙂 Samozrejme je niečo iné ak ste majiteľ firmy, kde zamestnanci pracujú pre vás.
  • Tvorba pasívneho príjmu – Tento spôsob využitia internetu sa mi páči najviac a je to aj hlavný dôvod, prečo som sa o podnikanie na internete začal aktívne zaujímať. Pasívny príjem sa nedá samozrejme chápať tak, že stlačím “zelené tlačítko ŠTART” a peniaze sa budú sypať a ja nemusím nič robiť. To rozhodne nie! Princíp je v tom, že veci, ktoré raz urobím dokážu na internete dlhodobo “žiť” a rásť a produkujú profit aj bez toho, aby som každý deň musel tú prvotnú prácu opakovať. Často potom už stačí robiť len určitý dohľad, občas korigovať a udržiavať správny smer. Tu, ak neprídete “do práce”, tak generovanie príjmov to nijako negatívne neovplyvní.

Práve o témach, ktoré súvisia s tvorbou pasívneho príjmu sa budem snažiť písať na tomto blogu. Na internete podnikám približne od roku 2008 a za ten čas som si už prešiel všeličím. Vyskúšal som (a stále skúšam) rôzne stratégie, aplikácie a postupy, veľa krát som sa aj “popálil” ale postupne sa to formuje do fungujúceho profitabilného stroja… Rád sa s vami o to podelím.

A samozrejme nechcem zostať stáť na mieste a preto sa priebežne stále vzdelávam, učím a motivujem od ďalších, ktorí sú v porovnaní so mnou oveľa ďalej a úspešnejší.

Ak máte konkrétne otázky, alebo potrebujete s niečím poradiť, čo súvisí s podnikaním na internete, tak neváhajte a napíšte mi, môžu z toho vzniknúť aj zaujímavé témy budúcich článkov. Budem sa snažiť odpovedať a poskytnúť riešenie v rámci mojich osobných a praktických skúseností 🙂

PS: Pripravujem jeden experiment na mesiac júl 2016, kde mám naplánovanú cestovateľskú dovolenku po Indonézii. Beriem so sebou len tablet a mobil, takže žiadne veľké “online biznis” veci sa s tým robiť nedajú a ešte je otázka, ako to bude s WiFi pripojením… Pred odchodom tu pridám článok, kde ukážem aktuálne čísla a štatistiky, ktoré sa budú dať porovnať s číslami po návrate. Aký bude stav na sociálnych profiloch, weboch, zárobky a pod. Sám som zvedavý ako to dopadne!